Spacerówka dla dziecka - jak wybrać najlepszą?

W życiu wszystkich rodziców bardzo szybko przychodzi taki moment, gdy ich dziecko zaczyna chodzić i być coraz bardziej ciekawe świata.  Zazwyczaj wtedy myślimy o zmianie wózka na dobrą spacerówkę. Wózek głęboki staje się bowiem niepraktyczny, za duży i za ciężki. Jak wybrać odpowiednią spacerówkę? Zobacz, czym się kierować przy wyborze.

Spacerówka dla dziecka – Zdefiniuj potrzeby 

Pierwszy etap to dokładne określenie własnych oczekiwań i potrzeb. Zazwyczaj po okresie użytkowania wózka 3w1, wiemy już jakich funkcjonalności potrzebujemy najbardziej. Czy przemieszczamy się po wyboistych ścieżkach, czy mieszkamy w mieście i mamy do dyspozycji nowe chodniki. Od tego zależy, jakie koła lepiej wybrać: piankowe, czy pompowane. 

 • mieszkasz na terenach podmiejskich
  Spacery z wózkiem bywają kłopotliwe, gdy pojawia się konieczność pokonania dróg szutrowych czy też kamienistych. Z tego powodu, wszystkim mieszkającym poza miastem, rekomendowane są wózki spacerowe na pompowanych kołach. Dzięki takim kołom wózek prowadzi się łatwiej, a maluch podróżujący w nim, nie odczuwa tak bardzo nierówności terenu. Spacerówki na pompowanych kołach to modele z linii Espiro Sonic Air 
 • mieszkasz w mieście 
  Zazwyczaj przemieszczasz się po równych chodnikach, galeriach handlowych i miejskich deptakach. W takim przypadku w wózku spacerowym spełnią swoją rolę koła piankowe, które są wygodne w prowadzeniu i jednocześnie lekkie. Takie koła posiadają modele Espiro Magic, Espiro Nano, Espiro Energy 

wózek spacerowy Nano

foto: wózek spacerowy Nano

Kolejnym ważnym kryterium jest przewożenie i przechowywanie wózka spacerowego. Czy mamy wystarczająco dużo miejsca, aby wstawić nowy wózek w domu, lub mieszkaniu. Jak często przemieszczamy się z wózkiem, np. do dziadków.

 • dysponujesz ograniczoną ilością miejsca
  Wyobraźmy sobie sytuację, w której planujesz podróż z wózkiem, ale twój bagażnik jest niewielkich rozmiarów. Wózek spacerowy trzeba złożyć i spakować pozostałe  bagaże. Wtedy właśnie znaczenie ma kompaktowość spacerówki po złożeniu. Im będzie mniejsza, tym łatwiej spakujemy ją do każdego auta. Najmniejszym wózkiem jest Espiro Axel, który zajmuje bardzo mało miejsca. 
 • wózek przechowujesz w formie złożonej
  Gdy ma dla ciebie znaczenie miejsce przechowywania wózka i fakt, że musisz go składać po powrocie ze spaceru, sprawdzi się rozwiązanie z wózkiem spacerowym, którego stelaż można postawić po złożeniu. Takim wózkiem jest Espiro Sonic 

najlepsza spacerówka Sonic

foto: dobra spacerówka Sonic

Lekki wózek spacerowy

Jednym z ważniejszych kryteriów, jakie warto brać pod uwagę, jest waga wózka. Z reguły rodzice są zmęczeni podnoszeniem i podbijaniem wózka głębokiego. Nowy wózek powinien być lekki i poręczny. Pamiętajmy, że dziecko będzie coraz bardziej ruchliwe i coraz więcej czasu będzie wolało spędzać poza wózkiem, np. bawiąc się na placu zabaw. Wtedy przyda się wózek parasolka spacerówka ważąca do około 7kg, którą w łatwy sposób podniesiemy, czy spakujemy do bagażnika jednocześnie pilnując malucha. Podczas rodzinnych wyjazdów, kiedy zabieramy ze sobą dużo bagażu, lekki wózek okaże się bardzo praktyczny. Warto pamiętać, że dziecko często pozostaje pod opieką dziadków, którzy nie mają siły aby nosić ciężki wózek. Lekkie spacerówki będą tutaj najlepszym wyborem.
 

Dobra spacerówka: wygodne prowadzenie, czyli najlepsza opcja na długie spacery

Korzystanie z wózka głębokiego daje nam wiele doświadczeń i spostrzeżeń na temat tego, gdzie najczęściej poruszamy się z dzieckiem, jakie mamy chodniki w drodze do sklepu czy przychodni, jak często wyjeżdżamy poza miejsce swojego zamieszkania. Te doświadczenia warto wykorzystać podczas wybierania spacerówki. Jeśli krążymy w wąskich sklepowych alejkach, czy odprowadzamy starsze dziecko do szkoły prowadząc wózek z młodszym, konieczna jest pełna amortyzacja kół i ich 360 obrót wokół własnej osi. Idealnie, kiedy koła można zablokować do jazdy na wprost. Wózki spacerowe są przystosowane do jazdy w mieście, jak i w terenie, z reguły dzięki różnym rodzajom i wielkością kół.

Spacerówki – ranking

Wielu producentów stara się wprowadzać do oferty spacerówki dostosowane do konkretnych potrzeb rodziców. Z tego powodu produktów na rynku jest naprawdę bardzo wiele i są one do siebie podobne. Dobrym pomysłem jest prześledzenie rankingów spacerówek, przygotowywanych zarówno przez producentów, jaki przez sklepy specjalizujące się w produktach dziecięcych. Szybko możemy dotrzeć do zestawień parametrów, które nas interesują i w łatwy sposób je porównać. W rankingach omawiane są najważniejsze funkcje i parametry techniczne, a także ceny wózków.

spacerówka dla dziecka Espiro Magic
foto: wózek spacerowy Magic

Lekkie spacerówki, które łatwo złożyć i rozłożyć

Kiedy dziecko rośnie, zmienia się też jego aktywność i zwiększa się jego ciekawość świata.  Jako rodzice stajemy często przed koniecznością składania spacerówki parasolki, lub pełnowymiarowego wózka. W takich sytuacjach warto mieć pewność, że nasz wózek złoży się szybko, wygodnie i do małych rozmiarów. Jeśli w wózku jest wkładka do spacerówki, nie trzeba jej wyjmować. Jednak czasami pojawia się konieczność wypinania barierki. Wózek parasolka złoży się do kompaktowej wielkości i można go łatwo schować w bagażniku.

dobra spacerówka Espiro Sonic

foto: spacerówka dla dziecka Espiro Sonic

Jakie wyposażenie spacerówki przyda się najbardziej?

Wózek spacerowy z przekładaną rączką może mieć zestaw akcesoriów w zestawie, bądź w opcji do dokupienia osobno.  Podczas zmiennej pogody przyda się dedykowana folia przeciwdeszczowa, która ochroni dziecko przed opadami. Na codzienne wypady do parku sprawdzi się uchwyt na kubek dla rodzica, w którym można transportować np. kawę. Jeśli wożenie dziecka w spacerówce rozpoczynamy zimą, często będziemy potrzebować pokrowca na nóżki i warto sprawdzić, czy znajduje się on w zestawie.

 

 

 

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional