Wózek parasolka od kiedy i jaki polecacie?

W sklepach z artykułami dla dzieci jednym z częściej zadawanych pytań jest to, od jakiego wieku można malucha wozić w wózku spacerowym, kiedy zmienić fotelik na większy, i tym podobne. Często rodzicom brakuje fachowej wiedzy i porad. Dlatego sprawdź, od jakiego wieku wózek parasolka będzie odpowiedni dla twojego dziecka.

Wózek typu parasolka - czym się charakteryzuje?

Wózek spacerowy typu parasolka jest jednym z częściej wybieranych przez rodziców rodzajem spacerówki. Cechuje się tym, że zazwyczaj jest lekkim wózkiem o niezwykle wygodnym sposobie składania: do kompaktowego, podłużnego przypominającego wyglądem parasol kształtu. Lubiany zwłaszcza przez właścicieli niewielkich bagażników samochodowych. Posiada pełną rączkę jak Energy Espiro, która pozwala na wygodne prowadzenie przy użyciu jednej ręki. Pełna amortyzacja kół umożliwia wygodne prowadzenie i manewrowanie podczas spacerów z dzieckiem. Nowością na rynku, która obecnie zastępuje parasolki, jest wózek Axel: lekki i zwrotny.

lekki wózek typu parasolka Espiro Energy

foto: lekki wózek typu parasolka Espiro Energy

Wózek parasolka - od kiedy dziecko może w nim podróżować?

Z reguły przyjmuje się, że najbezpieczniejsze dla dziecka, które jeszcze samo nie siedzi, jest podróżowanie w wózku typu gondola, lub spacerówka ale z rozłożonym oparciem. Dopiero dla malucha, który zaczyna siadać swobodnie, będzie odpowiedni wózek spacerowy parasolka. Wiek, w którym dziecko nabywa tę umiejętność, może być bardzo różny.  Po raz pierwszy próby siadania mogą się pojawiać już koło 6 miesiąca, a u innych dzieci później, koło 9 miesiąca. Zwykle koło 10 miesiąca dzieci siedzą już w pełni samodzielnie. Wtedy ich układ kostny jest przygotowany na podróżowanie wózkiem typu parasolka w pozycji siedzącej.

lekka parasolka wózek Espiro Energy

foto: lekka parasolka wózek Espiro Energy

Kiedy i jaki wózek parasolka najbardziej się przyda?

Typowym momentem zakupu wózka parasolka i przesiadki z wózka głębokiego jest okres wiosny i lata, gdy zaczynamy bardziej aktywnie spędzać czas z dzieckiem na spacerach. Taki model wózka Energy Espiro łatwo można złożyć i spakować do auta czy komunikacji miejskiej, jeśli przemieszczamy się z maluchem. Parasolki to zwykle lekkie wózki spacerowe, więc nie sprawia kłopotu jako dodatkowy bagaż. Jego funkcje, jak poszerzana budka czy filtr UV, chronią dziecko przed wpływem warunków atmosferycznych. Lekkie, piankowe koła sprawiają, że jazda wózkiem jest lekka i przyjemna.

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional