Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Wybór krzesełka jest niezwykle trudnym zadaniem. Zazwyczaj jest to decyzja, którą podejmuje się, zanim maluszek zacznie siedzieć i jeść. Dlatego, warto sprawdzić nasze podpowiedzi, które znajdziesz poniżej.

Wygoda i bezpieczeństwo

Na pytanie, jakie krzesełko do karmienia wybrać, nasuwa się jedna podstawowa odpowiedź - przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Rodzic podejmujący decyzję o wyborze krzesełka dla swojego maluszka na te dwie cechy powinien zwrócić swoją uwagę. Co do pierwszego parametru: krzesełko do karmienia powinno być zgodne z normą europejską EN 14988:2017, co gwarantuje bezpieczeństwo maluszka i opiekuna, ale także i z normami tyczącymi się składu chemicznego użytych materiałów. Krzesełko espiro sense spełnia wszystkie normy w zakresie bezpieczeństwa i stabilności. Wszak mebel ten, to nie tylko mebel. Ma ono przecież bezpośredni kontakt z żywnością naszej pociechy.


espiro sense 4w1

Jakość materiałów

Wybierając krzesełko szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na staranność użytych materiałów i surowców. Należy sprawdzić czy krzesełko w strefie dostępu dziecka pozbawione jest ostrych, nieprzyjemnych krawędzi a wykończenie elementów z tworzywa jest naprawdę wysokiej klasy. Szukając należy zwrócić uwagę na elementy zabezpieczające dziecko przed niespodziewanym wysunięciem się dziecka z krzesełka. A mianowicie zabezpieczającym elementem konstrukcyjnym oraz najlepiej pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, ponieważ nie wszystkie krzesełka oferowane na rynku takowe posiadają. Espiro sense posiada taki element konstrukcyjny i dzięki temu twoje dziecko będzie w pełni bezpieczne. Drugim parametrem istotnym w podjęciu prawidłowej decyzji jest wygoda. Rodzic poszukujący odpowiedniego krzesełka powinien ocenić takie czynniki jak miękkość i ergonomia siedziska, możliwość regulacji podnóżka czy też pochylenia oparcia. Ten ostatni aspekt jest dość istotny z uwagi na fakt, iż w tych pierwszych miesiącach życia dziecko nie potrafi siedzieć w pozycji idealnie prostej, a zatem możliwość odpowiedniego ustawienia  oparcia zapewnia duży komfort malucha.


espiro sense 4w1

Styl życia

Oczywiście poza wcześniej wymienionymi atrybutami rodzice powinni brać pod uwagę także tryb prowadzonego życia rodzinnego, częstotliwość przemieszczania się, ilość miejsca przeznaczonego na strefę karmienia malucha. Istotnymi walorami są także upodobania designerskie oraz kolorystyczne. Te ostatnie nie powinny jednakże przewyższać najistotniejszego - świadomego wyboru podczas zastanawiania się nad tym jakie krzesełko wybrać. Krzesełko do karmienia espiro sense ma świetny wygląd i design. Ponadczasowe drewno bukowe sprawdzi się przez długi czas użytkowania produktu. Stonowana kolorystyka będzie pasowała do każdego wnętrza.


espiro sense 4w1

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional