ABC zakupu wózka spacerowego

Kiedy dziecko jest starsze i zaczyna chodzić, rodzice z reguły myślą o wymianie wózka na lekką i wygodną spacerówkę. Jest to zawsze dobry pomysł z uwagi na fakt, że przenoszenie i składanie dużego wózka jest bardzo niewygodne.

Gdzie kupić wózek spacerowy?

Pierwsze pytanie, które zadają sobie rodzice, to gdzie kupić wózek typu parasolka. Czy wystarczy zamówić w internecie bez wcześniejszego obejrzenia, czy zdać się na polecenie znajomych? Zawsze warto poszukać w sieci opinii o poszczególnych modelach i skierować się do najbliższego specjalistycznego sklepu dziecięcego. Listę sklepów zazwyczaj można znaleźć na stronie danego producenta. Łatwo możemy wyszukać najbliższy sklep i wcześniej zadzwonić celem ustalenia dostępności konkretnego modelu (często sprzedawcy poszczególne modele sprowadzają na zamówienie, a na inne są dość popularne i szybko się sprzedają). Fachowe doradztwo ze strony sprzedawcy przyda się, gdy wyboru należy dokonać spośród kilku podobnych wózków spacerowych i nie wiemy, który wybrać. Można też uzyskać dodatkowy rabat, co jest niezwykle istotne w przypadku większych zakupów dla malucha.

Foto: Espiro Sonic

Jaki model wybrać?

Poszukiwania wózka spacerowego mogą trwać naprawdę długo. Po przeczytaniu opinii w internecie, obejrzeniu wielu stron,  rodzice czują się mocno zdezorientowani. Czy model Sonic Air na pompowanych kołach, czy może lekki i  zwinny Axel? To dwa zupełnie różne typy wózków. Wszystko należy rozpatrywać pod kątem swoich potrzeb. Jeśli jeździmy po urozmaiconym terenie, nawierzchniach kamienistych, piaszczystych, z pewnością lepszy będzie wózek z większymi i pompowanymi kołami. Gdy mieszkamy w centrum miasta, nie jest nam potrzebna taka funkcja, za to przyda się wygoda manewrowania, jak w modelu Magic.

Foto: Espiro Magic

Jakie akcesoria będą przydatne?

W zależności od tego, w jakiej porze roku zmieniamy wózek na spacerówkę, warto zastanowić się przed zakupem, których akcesoriów potrzebujemy. Niektóre dodatki znajdują się w zestawie z produktem, tak jak np. pokrowiec na nóżki w wózku Magic, lub Nano. W chłodne dni doskonale zabezpiecza dziecko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Warto zastanowić się też, czy będzie nam potrzebna folia przeciwdeszczowa na wózek. Do modelu Sonic i Sonic Air można dokupić dedykowaną folię przeciwdeszczową, która idealnie chroni wózek i podróżujące w nim dziecko przed zamoknięciem. Niektórzy rodzice lubią wozić malucha siedzącego na dodatkowej, miękkiej wkładce: taką wkładkę posiada model Sonic Air.

Foto: Espiro Sonic

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional