Jaką gondolę wybrać na lato, a jaką na zimę?

Zazwyczaj dziecko jeździ w gondoli około pół roku. W tym czasie zaczyna poznawać świat i buduje więź z rodzicami. Jaką gondolę wybrać, aby była najlepsza na porę roku w której urodzi się dziecko? Poszukiwania nie są wbrew pozorom łatwe. Wózki dziecięce są przystosowane do pory roku dzięki odpowiednim materiałom lub wyposażeniu. 

 

foto: wózek 3w1 Next Vengo

Gondola na lato

Latem borykamy się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi takimi jak upał czy promieniowanie UV. 

Możemy dziecko przed nimi uchronić wybierając wózek 3w1 taki który posiada odpowiednie tkaniny z zastosowanym filtrem UV. Zwykle producent wózków dziecięcych informuje o tym na odpowiedniej wszywce. Można to sprawdzić podczas wizyty w sklepie. 

Niejednokrotnie podczas wysokich temperatur maluszek w gondoli może się przegrzewać. Dlatego praktycznym rozwiązaniem jest wentylowane dno gondoli jak w wózku Next, dzięki czemu uzyskujemy dodatkowy przepływ powietrza. Jeśli chodzi o budkę gondoli optymalnej na lato, powinna mieć możliwość odpinania pasa materiału celem uzyskania wentylacji w pobliżu główki dziecka. 

Gondola na zimę 

Kiedy termin porodu przypada na zimę, w sposób szczególny chcemy zatroszczyć się o komfort termiczny maleństwa. 

Tutaj w wózku głębokim sprawdzi się dodatkowo powiększana budka jak w modelu Next Avenue. Można ją rozpiąć podczas spaceru i uzyskać dodatkową ochronę kiedy będzie padał śnieg czy będzie wiał silny wiatr. 

Foto: gondola Next

Podczas mroźnych dni, możemy dodatkowo wykorzystać śpiworkopokrowiec z zestawu Next Manhattan, który stanowi ochronę przed zimnem. 

W zestawie z wózkiem posiadamy też materacyk który jest dodatkową formą izolacji od spodu. Niskie temperatury i mroźna pogoda już nie są przeszkodą do spacerowania z maluchem. 

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional