Foteliki z funkcją spania – kiedy się sprawdzają?

Fotelik samochodowy to niezwykle ważna część zakupu niezbędnych produktów dla każdego dziecka. Rodzice zazwyczaj bardzo długo poszukują na rynku odpowiedniego fotelika do auta, tak aby był jak najbardziej bezpieczny.

Jakie foteliki są najbardziej popularne?

Jednymi z najczęściej wybieranych fotelików są modele dla grupy wagowej 9-36 kg, jak Kappa Espiro. Służą na długo i można je dopasowywać do wzrostu i wagi dziecka, dzięki regulacjom wysokości zagłówka i pasów. Starsze dziecko można w nim przewozić przypinając je pasem samochodowym zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją obsługi. Doskonale sprawdzą się też foteliki samochodowe w regulacji i-Size, wprowadzającej obowiązek przewożenia tyłem do kierunku jazdy dzieci do 15-go miesiąca życia.

fotelik samochodowy espiro kappa

Foto: Espiro Kappa

Dodatkowe funkcje w fotelikach samochodowych

Każdy fotelik dostępny w specjalistycznych sklepach dziecięcych, posiada dodatkowe funkcjonalności przydatne rodzicom i podnoszące komfort jazdy małego pasażera. Rodzice często poszukują foteliki do spania. Fotelik samochodowy dla dziecka rwf (możliwy do montażu tyłem do kierunku jazdy), jak np. Alpha Espiro przeznaczony jest dla najmłodszych pasażerów. Takie małe dzieci wiele czasu spędzają śpiąc, dlatego siedzisko fotelika jest odpowiednio wyprofilowane i ma specjalne wkładki, które umożliwiają dziecku wygodną i ergonomiczną pozycję podczas snu w trakcie każdej podróży.

dziecko w foteliku espiro alpha

Foto: Espiro Alpha

Regulacja siedziska do spania

Niektóre modele fotelików samochodowych posiadają regulację pozycji siedziska dzięki specjalnej konstrukcji bazy. Kilka opcji ustawienia siedziska pod różnym kątem ułatwia dopasowanie do potrzeb dziecka, długości podróży. Taką funkcję ma fotelik Delta Espiro przeznaczony dla grup wagowych 0+, 1 i 2. Dzięki dopasowaniu pozycji dziecka, podróż jest bardziej komfortowa. Warto zawsze zwrócić uwagę na zalecenia producenta fotelików zawarte w instrukcji.

fotelik Delta z funkcją spania

Foto: Fotelik Delta

 

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional