E!spirujące wyprawy - Park Kuronia

Dziś E!spirujące wyprawy zawitały do Sosnowca i odwiedziły jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Zagłębia i okolic. Jesteśmy w parku im. Jacka Kuronia – miejscu, które przeszło ogromną metamorfozę. I choć od zawsze stanowiło przestrzeń rodzinnej rekreacji, to teraz, po wielu dokonanych tam inwestycjach, jest po prostu zachwycające. 30 hektarów naprawdę świetnie zagospodarowanej powierzchni? To robi wrażenie!

Zwłaszcza, że zastosowane tu koncepty są ewenementem w skali świata, głównie ze względu na pomysł założenia ogrodu specjalnie dla dzieci i młodzieży, co w wielowiekowej kulturze Europy do końca XIX wieku w ogóle nie miało miejsca.

Czy wiecie, że w Parku im. Jacka Kuronia znajduje się największy Ogród Jordanowski w Polsce -  trzy razy większy od tego, który znajduje się w Parku Sieleckim? Składa się z czterech stref: malucha, średniaka, starszaka i strefy rekreacji. Wyposażony jest m.in.: w  huśtawki, bujaki oraz urządzenia do zabaw w piasku, a także urządzenia muzyczne i rekreacyjne takie jak: symulator deskorolki oraz rodeo i ruchoma linia. Powstało również pierwsze w Sosnowcu linarium, fontanna i wielka piaskownica.

Niespełna 1,5 hektara bardzo kreatywnej przestrzeni zadowoli każdego. Podzielony na strefy wiekowe, z miejscem do zabawy i miejscem do wypoczynku, sprawia, że każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie mogło się bawić w bezpiecznych, komfortowych, rozwijających warunkach. Niezliczone ilości huśtawek, zjeżdżalni, zupełnie nieoczywistych konstrukcji do zabawy, tyrolek, karuzel i innych konstrukcji, których na próżno szukać gdzieś indziej, sprawiają, że to miejsce jest wyjątkowe. Tutaj można się pobujać, powspinać, pozjeżdżać, pojeździć, pobrykać. Teren jest pięknie zagospodarowany, a całości dopełnia znajdująca się pośrodku ogrodu podświetlana fontanna. 

Warto jednak wiedzieć, że Park im. Jacka Kuronia to nie tylko Ogród Jordanowski, ale i alejki, po których można pospacerować w przepięknych okolicznościach przyrody. Tutaj znajdziecie aż 3! zbiorniki wodne. Wzdłuż ich brzegów znajdują się alejki parkowe, ławki, altanki, miejsca pełen ciszy, cienia i uroku. Widoki są naprawdę piękne. W czasie, gdy maluszek słodko śpi w wózku, my możemy rozkoszować się pięknem przyrody.

Czy wiecie, że Park im. Kuronia to miejsce z historią? O ile wiele inwestycji zostało tu poczynionych na przestrzeni ostatnich lat, o tyle sam park, jako miejsce rekreacji i rodzinnych spotkań, jest tu „od zawsze”. Odwiecznym jego wyróżnikiem i niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających jest tu mini zoo. Możliwość stanięcia oko w oko z kangurem, strusiem i innymi zwierzakami jest tym, co maluchy kochają najbardziej.  Z bliska zobaczyć tu możecie  zagrożony gatunek owiec grzywiastych Arui, daniele, sarny, osły, kułany czy takie ptactwo jak pawie, kury Fenix czy bażanty.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tej przestrzeni. Jeśli jesteście w okolicy, odwiedźcie koniecznie to wyjątkowe na skalę Polski i Europy miejsce.

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional