E!spirujące wyprawy - Park Korzonek

Niedawno otwarte, już ma rzeszę oddanych fanów z całej Polski. O czym mowa? O Parku Korzonek, który otwiera naszą listę najbardziej e!spirujących miejsc na wspólne, rodzinne wyprawy.

Jeśli kochasz spotkania z naturą, jeśli szukasz miejsca, w którym każdy z rodziny znajdzie coś dla siebie, jeśli edukacja proekologiczna jest bliska Twojemu sercu – musisz odwiedzić to miejsce. Tutaj można poprzebywać z przyrodą i świetnie się bawić.

 W czasie, gdy najmłodsi odpoczywają w wózku przy kojącym szumie drzew Parku Krajobrazowego Lasów nad Górną Liswartą, ci nieco starsi mogą tu błogo odkrywać świat.  W końcu przyroda to prawdziwa skarbnica wiedzy i kopalnia pomysłów na twórczą, kreatywną zabawę.

A w Parku Korzonek nie zabraknie Wam inspiracji do zabawy - tego możecie być pewni.

O konieczności edukacji ekologicznej mówi się coraz więcej i coraz częściej. To bardzo ważne, by od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom, że klimat to my. Nie ma ku temu lepszej okazji niż wizyta w podczęstochowskim parku edukacyjnym. Tutaj koncepcja kształcenia i wychowania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska naturalnego dzieje się sama przez się – a właściwie poprzez łączenie nauki i zabawy. Dostępne tu place zabaw, w tym leśne labirynty, tyrolki, kręgle, parki linowe czy wyjątkowa, drewniana konstrukcja do aktywnych zabaw –jaszczur, to kilka godzin doskonałej, mądrej zabawy. Obecność zwierzątek czy warzywnik produkujący zdrową żywność i rolnictwo, które nie zaburza naturalnych ekosystemów, świetnie dopełniają całości.

Tutaj naprawdę doświadczycie różnorodności, mądrości i piękna dzikiej przyrody.  W końcu Park Korzonek to rozległy, zalesiony, blisko 13 – sto hektarowy teren, który obfituje w atrakcje edukacyjne dla małych i dużych.

I pomyśleć, że  - jak mówi Asteniusz Myśliwiec, właściciel Parku Korzonek – wszystko zaczęło się od pasieki i tego, by zrobić coś dla przyrody.

Wyszło pięknie.

Serdecznie gratulujemy, a Was zachęcamy do odwiedzenia tego niecodziennego miejsca.

 

Park Korzonek w pigułce, czyli co tutaj znajdziecie?

Plac zabaw, tutaj m.in. tyrolka, cymbergaj, kręgle

20 metrowy, drewniany jaszczur – przestrzeń do aktywnej zabawy

Park Linowy

Zwierzątka

Wypoczynek w cieniu drzew

Pyszne jedzenie w parkowym bistro / kawiarni

Boisko do siatkówki

Warsztaty na świeżym powietrzu, w tym m.in. yoga, neoyoga, warsztaty z garncarstwa, rękodzieła, pszczelarstwa.

 

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional