E!spirujące wyprawy - Park Jordana

E!spirujące wyprawy - Park Jordana (Kraków)

 

Ostatnio było dużo śląskich miejscówek, dlatego dziś postanowiliśmy wybrać się do stolicy Małopolski – do Krakowa ! W dawnej stolicy Polski znajdziemy dużo urokliwych miejsc i atrakcji. Mało kto jednak wie, że w tętniącym życiem mieście, pośrodku miejskiej dżungli, znajduje się ponad 130- letni Park im. Henryka Jordana. Miejsce wyjątkowo uwielbiane zarówno przez krakowian, jak i przyjezdnych.

Powodów, dla których warto się tam wybrać, jest wiele. Jednym z nich jest modernizacja  części rekreacyjnej parku.

 

Znajdziemy tutaj nie tylko alejki pośród drzew – idealne na spacer z niemowlakiem, ale również miejsca takie jak:

  • skate park
  • strefę wodną dla dzieci  - miejsce ochłody i fantastycznej zabawy
  • boiska do koszykówki oraz tenisa
  • siłownię plenerową
  • place zabaw dla dzieci w każdym wieku, w tym ogromny plac zabaw dla najmłodszych na piaszczystym podłożu
  • rekreacyjny plac zabaw dla starszych dzieciaczków
  • aleje pamięci z popiersiami

 

To idealne miejsce dla całych rodzin. Przestrzeń dostosowana dla dzieci w każdym wieku. Oprócz placów zabaw znajdziecie tu i miejsce sportu dla dorosłych: korty, bieżnie, boiska.

 

 

Warto również zaznaczyć, że jest to idealne miejsce na zorganizowanie plenerowych urodzin swoich pociech, dodatkowo w okresie letnim w parku odbywa się dużo imprez i festynów dla dzieci.

 

 

 

Park Jordana to idealne miejsce na pierwsze próby jazdy na rowerze lub rolkach. Bez problemu znajdzie się tu spokojna alejka, a nauka jazdy na rowerze czy rolkach będzie dobywać się w bezpiecznych, sprzyjających warunkach.

 

Jeśli jesteście rodzicami niemowlaka, nie wahajcie się ani chwili, by odwiedzić to miejsce. Alejki zachęcają do spacerowania, a wygodne ławki do odpoczynku, gdy Wasza pociecha zaśnie.

 

 

 

 

 

 

Na terenie parku również możemy pouczyć się co nieco o historii, to właśnie tutaj znajduje się aleja popiersi. Podczas II wojny światowej park został zdewastowany, popiersia wybitnych Polaków uratował Kazimierz Łuczywo, ukrywając je w swojej pracowni. Obecnie] na terenie parku stoją 54 popiersia m.in.:  Mikołaja Kopernika, Piotra Skargi, gen. Józefa Hauke-Bosaka czy Tadeusza Reytana.

Popiersia w alejach I i II są pomnikami z czasów jordanowskich, natomiast popiersia z alej III – V są sukcesywnie tworzone od końca lat 90. XX w. w ramach projektu „słynni Polacy XX wieku”. Wyjątkiem jest popiersie IV.4 Tadeusza Kościuszki, które, mimo że stoi pośród nowych pomników, należy do starego kompletu. A w centralnej części okrągłego skweru znajduje się pomnik Henryka Jordana - założyciela Krakowskiego parku.

 

 

Dlatego jeśli jesteście w Krakowie i nie macie planów, to koniecznie musicie odwiedzić Park im. Henryka Jordana, który znajduje się pomiędzy al. 3 Maja (Błoniami) a ul. Reymana (Stadionem Miejskim)

My zdecydowanie go rekomendujemy na rodzinne spędzanie czasu !

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional