Jak poprawnie zamontować fotelik w samochodzie?

Wszystkich rodziców zaskakuje fakt, jak szybko ich pociechy rosną i zmieniają się z dnia na dzień. Wraz z ich rozwojem, zmieniają się wszystkie potrzeby. Jedną z nich jest odpowiednio komfortowy i bezpieczny fotelik samochodowy. Bez niego żadna podróż samochodem nie będzie wystarczająco bezpieczna.

Podróże małe i duże

Foteliki dziecięce zazwyczaj są kategoryzowane w zależności od wagi dziecka, odpowiedni podział na grupy ułatwia dopasowanie najbardziej bezpiecznego i wygodnego fotela. Noworodki do 13kg wagi podróżują zwykle w fotelikach typu nosidełko, które można wpinać także na stelaż wózka 3w1.

Foteliki samochodowe 9-36kg są odpowiednie dla dzieci, które ważą maksymalnie 36 kg, czyli do końca okresu w jakim podróżują w fotelikach.

 

Jak dopasować fotelik?

Zakup fotelika to nie wszystko. Zwykle sprawdzamy opinie o nim, czytamy fora internetowe i pytamy o rady w sklepach dziecięcych.  Należy pamiętać, żeby fotelik przed zakupem przymierzyć w naszym samochodzie. Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu. Jeśli mamy taką możliwość, udajmy się do sklepu i poprośmy sprzedawcę o przymierzenie, jak sprawdzi się montaż wybranego modelu.

 

Instagram #Espiro

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się jako pierwszy o nowościach, limitowanych kolekcjach, promocjach, wydarzeniach!

Espiro częścią Baby Design Group

© 2019 | Espiro

Espiro częścią Baby Design Group

Created by Funktional